خانه / برنامه نویسی / کتاب برنامه نویسی کاربردی بینایی ماشین در اندروید با OpenCV 3

کتاب برنامه نویسی کاربردی بینایی ماشین در اندروید با OpenCV 3

opencv3 vision machine programming book 5944 تصویر

موجود است

کتاب برنامه نویسی کاربردی بینایی ماشین در اندروید با OpenCV 3

نویسنده:Joseph Howse

مترجم:علیرضا سخندان، الهام شعبانی نیا

ناشر:انتشارات کیان

سال انتشار:class=”field_value”>۱۳۹۵

نوبت چاپ:اول

تعداد صفحات:۲۶۳

ویراست:لیلا رفیعی

شابک:۹۷۸-۶۰۰-۳۰۷-۱۵۰-۶

زبان:فارسی

وزن:۵۱۰ گرم

۲۹,۵۰۰ تـــــومان

توضیحات

قبل از شروع این کار بایستی بدانید که چگونه از کتابخانه OpenCV در یک برنامه اندرویدی استفاده می شود. برنامه ای که یک تصویر ورودی را از دوربین گرفته و آن را نمایش می دهد و همچنین می تواند تصاویر را ذخیره کرده و حتی آن ها را به اشتراک بگذارد. با کمک این برنامه می توانید لبه ها و رنگ ها را تعویض کرده و اشیای واقعی را به صورت دو یا سه بعدی شناسایی کنید. همین طور نحوه ی یکپارچه سازی کتابخانه OpenGL نیز بیان می شود تا بدین طریق بتوانید به توسعه و ساخت برنامه های واقعیت افزوده بپردازید؛ به طوری که یک حس مجازی از فضای سه بعدی را برای اشیای در حال ردیابی از طریق دوربین به برنامه خود بیافزایید.

OpenCV کتابخانه قابل اجرا و Open Source (متن باز) در انواع بستر هاست که ابزارات لازم برای برنامه های بینایی ماشین را مهیا می سازد. این کتابخانه شامل الگوریتم های سطح بالا برای دریافت، پردازش و نمایش داده های تصویری است که در نتیجه این امکان را فراهم می سازد تا بتوانید برای مثال جزییاتی همچون جزییات مربوط به چگونگی ارتباط با سخت افزار دوربین و یا چگونگی تخصیص حافظه را در زمان برنامه نویسی بر عهده این کتابخانه بگذارید.

 از این کتابخانه در کاربرد های دانشگاهی و صنعتی در سطح وسیعی استفاده می شود. از سوی دیگر اندروید یک سیستم عامل موبایل است که بیشتر بخش های آن متن باز است. اندروید برای توسعه دهندگان زبان جاوا یک چارچوب کاربردی سطح بالا به نام Android SDK را ارایه می دهد برنامه های اندروید ماژولار بوده. دارای رابط های سطح بالای استاندارد برای فراخوانی یکدیگر و اشتراک داده می باشند. قابلیت حمل، سطح بالای انتزاع و امکان اشتراک داده، اهداف اولیه مناسبی برای برنامه به اشتراک گذاری تصویری است که ما آن را در کتاب برنامه نویسی کاربردی بینایی ماشین ایجاد خواهیم کرد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ایجاد خط لوله ها (Pipelines) بوسیله پایتون – گیت

این دوره نحوه ایجاد خط لوله ها (pipelines) و گردش کار های خودکار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *