خانه / برنامه نویسی / کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا به صورت PDF فارسی

کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شی گرا

در این بخش کتاب آموزش برنامه نویسی پاسکال شیء گرا را برای استفاده علاقه مندان به این زبان برنامه نویسی آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این زبان برنامه نویسی و کتاب آموزشی مشاهده کنید.

درباره زبان برنامه نویسی پاسکال

زبان برنامه نویسی پاسکال جزء زبان های سطح بالا و پرطرف دار است که برای کاربرد های آموزشی طراحی شده است. این زبان برنامه نویسی در سال های ۱۹۶۸ و ۱۹۶۹ میلادی در دانشگاه پلی ‌تکنیک سوئیس توسط پروفسور نیکلاوس ویرت طراحی شد و سپس در سال ۱۹۷۰ میلادی به عنوان یک زبان کوچک و کارآمد منتشر گردید. از ویژگی های بارز این زبان برنامه نویسی می توان به سادگی و فراگیر بودن آن اشاره کرد. برای برنامه نویسی با Pascal نیاز نیست که از ساختار های پیچیده و زیرین سیستم عامل آگاهی داشته باشید و به همین دلیل هم امروزه از زبان پاسکال برای آموزش برنامه نویسی به تازه کاران در دانشگاه ها استفاده می شود.

توضیحات کتاب آموزشی پاسکال شی گرا

در این کتاب آموزشی زبان برنامه نوسی پاسکال، یک شیء به همان صورتی که در ابزار توسعه بورلند استفاده می شود را توصیف می کند. در هفت فصل اول این کتاب آموزشی عناصر به کار رفته در برنامه نویسی شیء گرا آموزش داده می شود. در فصل هشتم فایل ها و مباحث مربوط به دستکاری رشته ها مورد بررسی قرار می گیرند. فصل نهم این کتاب مربوط به I/O روال های استاندارد برای فصل های بعدی ملحقات و محدودیت های زبان را برای کتابخانه های اتصال پویا ۱ و بسته ها ۲ می باشد. فصل ده واسط های شیء را توضیح می دهد. فصل یازده روش های مدیریت حافظه را آموزش می دهد. فصل دوازده در رابطه با کنترل برنامه و رول های زبان برنامه نویسی اسمبلی در مبان برنامه های پاسکال می باشد.

این کتاب آموزشی یکی از معدود کتاب هایی است که به صورت کامل و جامع زبان برنامه نویسی پاسکال را آموزش می دهد.


مشاهده ویدئو در این باره


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

بررسی دقیق پروتکل ICMP – گیت

شبکه های مدرن، بزرگتر و پیچیده تر می شوند. در این دوره، شما می توانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *