خانه / برنامه نویسی / حقوق یک برنامه نویس سی شارپ

حقوق یک برنامه نویس سی شارپ

بعد از اینکه مقالات مختلفی در مورد زبان برنامه نویسی سی شارپ داخل سایت قرار دادیم مثل بازار کار برنامه نویسی سی شارپ، کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ و کاربرد سی شارپ در وب خیلی از کاربران در مورد حقوق یک برنامه نویس سی شارپ سوال پرسیده بودند. البته قبلا در زمینه حقوق متخصصین برنامه نویسی مقالات خوبی مثل  حقوق برنامه نویس php، حقوق برنامه نویس جاوا در ایران و حقوق برنامه نویس سی پلاس پلاس در سایت منتشر کرده ایم. در این مقاله میخواهیم به صورت کامل وضعیت حقوق یک برنامه نویس سی شارپ را مورد بررسی قرار دهیم. 

حقوق یک برنامه نویس سی شارپ

حقوق یک برنامه نویس سی شارپ

مثل مقالات قبل که گفتیم آمار دقیق و درستی از میزان حقوق یک برنامه نویس سی شارپ وجود ندارد اما ما با تماس هایی که با همکاران و شرکت های مختلف که میگیریم تا حدودی میزان حقوق یک برنامه نویس سی شارپ دستمان میاد. البته خودمم تا حدودی میدونم یک برنامه نویس سی شارپ چه میزان حقوق دریافت می کند. 

قبلا هم گفتم معمولا میزان حقوق و درآمد یک زبان برنامه نویسی بر اساس چند عامل و شرایط خاص مشخص می شود که در مقاله درآمد برنامه نویس در ایران به صورت کامل به آن اشاره کردیم و گفتیم معمولا حقوق یک برنامه نویس به چند عامل بستگی دارد که در بخش زیر این عوامل رو ذکر کرده ایم.

  • زبان برنامه نویسی
  • شهر محل کار 
  • میزان تخصص 
  • میزان تجربه 
  • سابقه کار 
  • پست سازمانی 

هر کدام از این عوامل بر میزان حقوق یک برنامه نویس تاثیر دارد. اما اینجا ما میخواهیم به صورت اختصاصی در مورد زبان سی شارپ صحبت کنم و بگویمم میزان حقوق یک برنامه نویس سی شارپ چه قدر است. ابتدا چند مثال در مورد حقوق یک برنامه نویس سی شارپ میزنم تا حدودی متوجه شوید رنج و میانگین حقوقی چه قدر است. 

مثال اول: یکی از دوستانم تا حدود خوبی مسلط به سی شارپ است و در شهر ایلام حدود ۲ میلیون به همراه بیمه و مزایا میگیرد. که باهاش صحبت میکردن خودش خیلی راضی بود. 

مثال دوم: یکی دیگر از دوستان که در تهران مشغول فعالیت است و حدود دو و نیم سال سابقه کار دارد حدود ۴ میلیون حقوق میگیرد به همراه بیمه، که باهاش صحبت میکردم میگفت میتونم جاهای دیگه برو حدود ۶ تا ۷ تومن بگیرم اما دیر حقوق رو میدن، بعدش خیلی از آدم کار میکشند. 

مثال سوم: با یک سی شارپ کار دیگه صحبت میکردم که در شهر اصفهان مشغول فعالیت است و در یک شرکت تقریبا کوچیک کار میکند بر اساس گفته های این دوستمون، ماهی ۳ میلیون حقوق دریافت میکند و از کار و حقوقش راضی بود. 

مثال چهار: با یکی دیگر از دوستان حرف میزدم البته ایشون به صورت فریلنسری یا همون آزاد کاری فعالیت میکند ماهانه بین ۴ تا ۱۰ میلیون درآمد دارد. خودش میگفت ماه به ماه درآمدم بالا و پایین میرود. گفت کمترین درآمدی ک در این چند ماه اخیر داشتم ۴ میلیون بوده و بیشترینشم نزدیک ۱۰ خورده ای بوده، بر اساس صحبت های خودش بسیار راضی بود و گفت علاقه ای به کار کارمندی ندارم.

درآمد برنامه نویس سی شارپ

توجه: بر اساس صحبت هایی که با مسئولین چند شرکت داشتم و باهاشون صحبت میکردم اکثرا حقوق سی شارپ کار خوب که ساکن تهران باشد رو بین ۳ تا ۵ میلیون تخمین میزدند. که این مقدار بر اساس سابقه کار، پست سازمانی و چند عامل دیگر مشخص می شود.

البته نمیتوان گفت همه جا یک مدل حقوق میدند و اصلا نمیتوان به صورت دقیق و درست تخمین زد. اما میتوان با این صحبت هایی که ما داشتیم و یک جستجو ساده در اینترنت متوجه میانگین حقوق برنامه نویس های عزیز شد. متاسفانه در ایران هر شرکتی بر اساس معیارهای خودش میزان حقوق یک برنامه نویس سی شارپ رو مشخص میکند و هر کدوم قوانین مختص خودشون رو دارند.

بر اساس آماری که بنده در آوردم و صحبت هایی که با برنامه نویس ها و مسئولین شرکت های برنامه نویسی داشتم کمترین حقوق یک برنامه نویس سی شارپ حدود ۱٫۵ میلیون و بیشترینش هم حدود ۱۰ خورده ای بوده، اما اگر بخوایم به صورت میانگین بررسی کنیم حدود ۲٫۵ تا ۴ میلیون است. 

توجه: اگر به دنبال یادگیری و آموزش برنامه نویسی سی شارپ هستید پیشنهاد میکنم به مقاله چگونه متخصص سی شارپ شویم ؟ سر بزنید و این مقاله رو مطالعه کنید. در این مقاله علاوه بر نحوه یادگیری برنامه نویسی سی شارپ، منابع خوبی برای آموزش برنامه نویسی سی شارپ قرار داده ایم.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

بررسی دقیق پروتکل ICMP – گیت

شبکه های مدرن، بزرگتر و پیچیده تر می شوند. در این دوره، شما می توانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *