خانه / برنامه نویسی / حقوق برنامه نویس جاوا در ایران

حقوق برنامه نویس جاوا در ایران

بعد از اینکه مقاله حقوق برنامه نویس سی پلاس پلاس رو در سایت منتشر کردیم خیلی از کاربران در مورد زبان برنامه نویسی جاوا سوال پرسیدن و خواهان نوشتن مقاله در زمینه حقوق برنامه نویس جاوا در ایران شدند. در این مطلب میخواهیم میزان حقوق برنامه نویس جاوا در ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

حقوق برنامه نویس جاوا در ایران

حقوق برنامه نویس جاوا در ایران

قبل از اینکه در مورد حقوق برنامه نویس جاوا در ایران صحبت کنیم بذارید یه آمار رو بهتون ارائه بدیم تا متوجه این بشید وضعیت ایران با تمام دنیا متفاوت هست و اصلا نمی توان گفت یک زبان در ایران و خارج ایران یک میزان حقوق و محبوبیت دارد. 

بر اساس گزارش Emoulument، مرکز اندازه‌گیری حقوق‌، جاوا زبان‌ برنامه‌نویسی است که بیشترین حقوق میانگین را در بین توسعه‌دهندگان شهر انگلیس به خود اختصاص می‌دهد و در خیلی از کشورها هم زبان جاوا جز زبان های پردرآمد و قابل قبول است. و اینکه جاوا در بین برترین زبان های حاضر دنیا قرار دارد و به صورت خودمونی بگم کسی که جاوا بلد باشه نونش تو روغنه، اما این شرایط در ایران خیلی فرق میکند.

در ایران شرایط به صورت صد در صد متفاوت است کسی که در ایران جاوا بلد باشد شاید بتواند در چند شرکت محدود استخدام شود. البته چند شرکت نیستند نزدیک ۵۰ شرکت هستند اگر استخدام داشته باشند. (این آمار ۵۰ شرکت رو بر اساس گفته های یکی از همکاران که مسئول بخشی از سایت استخدامی است بدست آورده ایم.)

بر اساس تماسی که با چند شرکت در زمینه استخدام برنامه نویسی جاوا داشتم اکثرا توسعه دهنده جاوا میخواستند و حقوق شما بر اساس تجربه، رزومه و قدرت کدنویسیتون مشخص می شود. ولی معمولا حقوقی بین ۱٫۵ تا ۵ میلیون رو در نظر گرفته بودند. البته باید ببینی که این حقوق بر چه اساسی و چه میزان کاری مشخص می شود. 

دستمزد برنامه نویس جاوا در شرکت

با اساس صحبتی که با دوستان داشتم نظرشون این بود کسایی که به جاوا مسلط هستند و قدرت مدیریت پروژه رو داشته و حداقل ۲ الی ۳ سال سابقه کار دارند ماهانه بین ۳٫۵ تا ۵ میلیون حقوق می گیرند. البته بعضی هم هستند که بیشتر از این مقدار می گیرند که وضعیت متفاوتی دارند.

پس اگر شما به جاوا مسلط هستید و توانایی انجام هر نوع پروژه ای رو دارید در ایران حقوق ماهانه بین ۳ تا ۶ میلیون دریافت می کنید. اما در خارج کشور خیلی خیلی فرق میکند شاید با این شرایط شما، حقوقی بین ۴ تا ۱۰ هزار یورو دریافت کنید.

نتیجه گیری:
بر اساس مطالبی که گفتیم شرایط حقوق برنامه نویس جاوا در ایران و خارج کشور کاملا متفاوت است و اصلا قابل مقایسه نیست. حقوق برنامه نویس جاوا در ایران در حدود ۳ تا ۶ میلیون است البته این حقوق مربوط به تهران می باشد و شاید در شهرستان ها کمی کمتر از این مقدار باشد.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

آشنایی با آردوینو (Arduino) و ایجاد پروژه های تعاملی – گیت

هنگامی که Massimo Banzi آردوینو را در سال ۲۰۰۵ طرحی کرد فکرش را نمی کرد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *